Helsinki

Helsingin toimipiste on tarkoitettu omasta kodista hoidossa käyville päihde- ja peliriippuvaisille sekä läheisille. Hoito tapahtuu iltaisin, joten päivätyössä käyminen mahdollistuu hyvin hoidon ohella. Tutustu Päihdehoito-ohjelmaan ja  Läheishoitoon.

Helsingin Avominne klinikka tarjoaa myös työnohjauspalveluja sekä työelämäkoulutuksia. Ota yhteyttä ja kysy lisää!

Henkilökunta

Marja Kanu

Marja Kanu

Vast. ohjaaja, KTM, LH, työnohjaaja, koulutukset, ravinto & mieli -ohjelma

045 656 9040

marja.kanu@avominne.fi

Lue lisää Marjasta

Mika Arramies

Mika Arramies

toimitusjohtaja, pat, työnohjaaja, hallinto, koulutus

044 256 3400

mika.arramies@avominne.fi

Lue lisää Mikasta

Hannele Kejonen

Hannele Kejonen

Psyk.sh, 12 askeleen läheis- ja päihdeohjaaja/ nuorten yksilöohjaukset

046 939 1245

hannele.kejonen@avominne.fi

Lue lisää Hannelesta

Tuija Pekkala

Tuija Pekkala

LH, 12 askeleen peliriippuvuus- ja päihdeohjaaja

045 219 9175

tuija.pekkala@avominne.fi

Lue lisää Tuijasta

Heikki Jäättelä

Heikki Jäättelä

12 askeleen päihdeohjaaja, diplomi-insinööri

050 354 0142

heikki.jaattela@avominne.fi

Avominne konsultaatiopalvelut

Marjo Pellinen

Marjo Pellinen

Psykiatri, yleislääketieteen ja geriatrian erikoislääkäri

marjo.pellinen@avominne.fi

Lue lisää Marjosta

Jari Myllyniemi

Jari Myllyniemi

LL, vastaava lääkäri

jari.myllyniemi@avominne.fi

Lue lisää Jarista

Hanna Herno

Hanna Herno

Psykologi

hanna.herno@avominne.fi

Lue lisää Hannasta

Osoite

Tilkantori 4
00300 Helsinki

Toimipisteemme sisäänkäynti kuvan siniharmaan talon katutasosta. Alueella on hyvin 2 tunnin kiekkoparkkipaikkoja. Raitiovaunu 10 tulee 200 metrin päähän.

Tule kuuntelemaan maksuttomia luentojamme riippuvuuksista sekä niiden hoidosta. Luennot löydät kotisivujemme Luentokalenterista.